Facebook- KLIKNI ZDE !


,,Kdo miluje svého psa, musí milovat i jeho blechy." - Africké přísloví
,,Pes má krásu bez ješitnosti, sílu bez krutosti a lidské ctnosti bez lidských necností.
,,Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje více než sebe."
,,Život je pes, a proto žít je psina!"

Duben 2009

2.mistrovství kníračů stopařů.

11. dubna 2009 v 9:57 | xxx
2.Mistrovství ČR KCHK stopařů 2004
Vydáno dne 16. 05. 2004 (1721 přečtení)

V sobotu 24.4. 2004 proběhlo na kynologickém cvičišti ZKO Horní Bříza 2. mistrovství kníračů stopařů.

Pořádání se zhostila západočeská pobočka KCHK ČR a ZKO Horní Bříza. Na akci bylo přihlášeno celkem dvanáct psovodů, z toho jeden ze Slovenska, další dva nebyli přijati, neboť nejsou členy KCHK ČR. Jedna závodnice se po zahájení omluvila, takže nakonec k samotnému mistrovství nastoupilo 11 psovodů. Složení přihlášených velikostních rázů bylo následující: 5x MK, 2x SK a 5x VK.
Stopy posuzoval ve svižném tempu pan Miroslav Kasík, samotné našlapání stop provedli ing. Miroslav Ulč a František Březina, vedoucím stop byl pověřen pan Jiří Tyc.
Ráno od sedmi hodin začala prezentace a veterinární přejímka, která byla ukončena těsněpřed slavnostním zahájením. Přítomné přivítal hlavní pořadatel Jiří Škubal. Závodníci minutou ticha uctili památku kníračkáře a kamaráda Tomáše Povy, kterému bylo toto mistrovství věnováno. Po nezbytných pořadatelských informacích a úkonech začalo losování startovních čísel, které bylo napínavé od samého začátku. Jednička ne a ne najít svého majitele a tak až předposlední losující paní Hana Župková udělala tomuto číslu radost.
V devět hodin bylo zahájeno samotné posuzovánídvouhodinových stop ve tvaru R s obloukem a čtyřmi předměty, z toho 1x dřevo, 1100 kroků dlouhé. Terén i počasí bylo ideální, příjemné osení a oblačno. Hned na první stopěvelký knírač King z Destru potkal srnu, což mělo za následek ukončení a 20 bodů. V pořadí třetí na stopu nastoupila Jana Malinská z východočeské pobočky s Gigolem Pip Strážce klidu. Závodily jen 4/5 psa, neboť tento velký knírač přišel při šarvátce o ucho, což však nemělo vliv na jeho výkon. Podle rozhodčího pana Kasíka pomalé, avšak přesné vypracování, přineslo po dvaceti minutách práce 92 bodů. Rukavice byla hozena. Zdvihnout se jí snažil Jiří Pfeiler a velký knírač Lex z Destru. První předmět mu "nevoněl", tak proč se jím zdržovat. Pět bodů pryč a na konci chyběly, výsledných 90 bodů nestačilo.Tajným favoritem byla díky FH2 Fatima PI-FA z Vrbna paní Lenky Kubálové. I tentokrát bylo 87 bodů málo, snad příště. Na rozlehlých polích na stopě číslo 8 vyděsily startujícíkoroptve v bezprostřední blízkosti Bessy Tazmánský čert pana Jiřího Škubala. Tato velká kníračka se ani po opakovaném uvedení na stopu přes veškerou snahu nechytla a bylo z toho 43 bodů. Podobný osud potkal i Pavla Kozáka s malým kníračem Emorem Ardnaxela. Tento několikanásobnýúčastník kníračích mistráků zůstal na 48 bodech. Loňskáobhájkynětitulu Helena Čuřillová a dědeček střeďák Art od Dalajského potoka ukončili stopu na prvním úseku z důvodu ovlivňovánípsa. Slovenský účastník Jaroslav Gajdoš si přijel do Čech pro nulu. Malou kníračku zajímala ve větru vlajícílehká stopovačka. Změna výcvikovépomůcky nebo "špionáž" pro další ročník? Uvidíme prý na republice ve Strakonicích.
Je dostopováno. Mistrem České republiky kníračů stopařů pro rok 2004 se stala paní Jana Malinská a velký knírač Gigolo Pip Strážce klidu, druhý skončil Jiří Pfeiler a velký knírač Lex z Destru a třetí Lenka Kubálová a velká kníračka Fatima PI-FA z Vrbna. Vítězům předal poháry ředitel závodu MUDr. Viktor Beneš a hlavní výcvikář KCHK ČR Jaroslav Vidrna, putovní pohár který věnovala chovatelská stanice Tazmánskýčert předal JaněMalinské majitel stanice Jiří Škubal. Pohár pro nejlepšího velkého knírače od chovatelské stanice Strážce klidu, který přivezla Jana Malinská, putoval zpět do této stanice díky Gigolovi Pip Strážce klidu. Všichni účastníci obdrželi diplom a medaili a logem MČR stopařů a tašky od sponzorů HST Čejka a Aport. Všem, pořadatelům, kladečům i závodníkům na závěr poděkoval výcvikář Jaroslav Vidrna a rozhodčí pan Miroslav Kasík.
Na závěr. Je jen škoda, že po vyhlášení téměř všichni pospíchali domů. Že by trénovat na příští ročník? Ti, co zůstali potrénovali, popovídali, pojedli a popili...
Tak za rok na stopařích AHOJ.
VÝSLEDKY:
poř.
psovod - pobočka KCHK
jméno psa / ráz
body
1.
Jana Malinská - východočeská
Gigiolo Pip Strážce klidu / VK
92
2.
Jiří Pfeiler - středočeská
Lex z Destru
90
3.
Lenka Kubálová - jihočeská
Fatima Pi-Fa z Vrbna / VK
87
4.
Zuzana Rozová, Ing. - pražská
Princess Peg z Roznetu / MK
75
5.
Jarmila Kadlecová - severočeská I.
Bora z Artova / MK
63
6.
Helena Vacínková - pražská
Aram Borůvka / SK
57
7.
Pavel Kozák - západočeská
Emor Ardnaxela / MK
48
8.
Jiří Škubal - západočeská
Bessy Tazmánský čert / VK
43
9.
Hana Župková - pražská
King z Destu / VK
20
10.
Helena Čuřilová - jihomoravská
Art od Dalajského potoka / SK
15
11.
Jaroslav Gajdoš - Slovensko
Issexa z Dolného Turca / MK
0

848Virtuální stáj Ufonek
*
www.psiadusa.sk
Svoboda zvířat
Pets Planet
pomipo.blog.cz
http://nd01.jxs.cz/629/041/edf2fcfaf9_50364717_o2.jpg

úvodní strana