Facebook- KLIKNI ZDE !


,,Kdo miluje svého psa, musí milovat i jeho blechy." - Africké přísloví
,,Pes má krásu bez ješitnosti, sílu bez krutosti a lidské ctnosti bez lidských necností.
,,Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje více než sebe."
,,Život je pes, a proto žít je psina!"

Prosinec 2009

Dobrman-standart FCI č. 143

31. prosince 2009 v 15:20

Dobrman-Dobermann-standart FCI č.143


Země původu: Německo
Klasifikace FCI: 2.skupina/pin4ov0 a kn9ra4i,molossoidn9 plemena a 3v7car3t9 sala3ni4t9 psi.1.sekce/pin4ov0 a kn9ra4i s pracovn9 ykou3kou.
Celkov7 vyhled: středně velký,takřka kvadratický,elegantí,silný a svalnatý pes.
Hlava: silná,shora tvar tupého klínu,silně osvalená se silnou čelistí,plnochrupá,nůžkový skus,oči oválné,tmavé,uši středně velké,přiléhající ploše předním okrajem k líci.
Krk: suchý a svalnatý,se vzestupnou líbivě zaoblenou linií.
Trup: krátký a pevný,dobré šířky a dobře osvalený,klesá k zádi.
Hrudník: hloubka přibližně poloviny ohoutkové výšky,klenutá žebra,výrazné předhrudí.
Ocas: je vysoko nasazen
Hrudní končetiny: ze všech pohledů téměř rovné,silné.
Pánevní končetiny: silné,rovné,dobře zaúhlené..
Mechanika pohybu: krok je pružný,elegantní a prostorný.
Osrstění: krátké,tvrdé,husté a hladce přiléhá a pokrývá.
Barva: černá nebo hnědá s červenohnědým ostře ohraničeným a čistým pálením.
Výška a hmotnost: Psi: výška v kohoutku 68-72 cm--hmotnost 40-45 kg
Feny: výška v kohoutku 63-68 cm--hmotnost 32-35 kg.

http://www.cokl.cz/cacheImage/sekce-data-66.dobrman-12573-80-c240xc180.jpg

Historie: Plemeno dobrman je jediné německé plemeno,které nese jméno svého prvního známého chovatele Friedricha Louise Dobermanna(2.1.1834-9.6.1894),který byl výběrčím daní,správcem rasovny,městským odchytávačem psů se zákonným právem odchytit všechny volně pobíhající psy.K chovu vybíral z tohoto zdroje zvláště ostré psy.Důležitou roli při vytváření tohoto plemene hráli jistě tzv.,,řezničtí'' psi,kteří byli na tehdejší poměry relativně prošlechtěnou rasou.Tito psi byli určitými předchůdci dnešních rottweilerů,smíšených s ruhem ovčáckých psů,kteří byli v Duryňsku chováni v barvě černé s rezavými znaky.T těchto plemen F.L.Dobermann vyšlechtil v 70.letech minulého století plemeno dobrman.Získal tak svoje plemeno,tzn. služební psy,kteří byli nejen ostražití,ale pracovali i jako ochránci dvora a domu.Často se používali jako hlídací a policejní psi.Jejich časté používání v policejních službách tehdy vedlo k přezdívce ,,četničtí psi''.Dobrman byl používán i v myslivosti,a to převážně k lovu škodné zvěře.
POVAHA: přátelský,v rodině velmi přítulný.Přednost se dává střednímu temperamentu,střední vyvinuté ostrosti a střednímu prahu dráždivosti.Při dobré ovladatelnosti a chuti k práci je nutné dbát na pracovní použití,odvahu a tvrdost.Zvláštní důraz je kladen na sebejistotu a nebojácnost při součastné ostražitosti vůči okolí.
Využití:Je vhodný jako doprovodný,obranný a služební,stejně jako elegantní rodinný pes.Pro svůj temperament a tělesnou stavbu je vhodný pro mnoho kynologických sportů,především však pro klasický výcvik.Je vhodným partnerem pro aktivní,sebevědomé majitele.

http://tapety-na-plochu.luksoft.cz/nahled/dobrman.jpg

Aljašský malamut-standart FCI č.243

31. prosince 2009 v 14:47

Aljašský malamut-Alaskan malamute-standart FCI č. 243


Země původu: USA
Klasifikace FCI: V.skupina-špicové a primitivní psi,/.podskupina-severští saňoví psi.
Bez zkoušek z výkonu
Celkový vzhled: silný a mohutně stavěný pes s hlubokým hrudníkem a silným dobře osvaleným tělem.Malamut pevně stojí na tlapách a jeho postoj budí dojem velké aktivity.
Hlava: hlava je široká a hluboká,nůžkový skus.Oči hnědé,oválného tvaru a středně velké.Ucho vztyčené,středně velké,ale vzhledem k velikosti hlavy malé,trojúhelníkového tvaru.
Trup: kompaktně stavěný,ale ne příliš krátký,rovný a mírně klesající k zádi.
Ocas: středně nasazen a v základě plynule navazuje na linii páteře.Pokud pes nepracuje,je ocas nesen nad hřbetem.Není zatočen,vzhledem připomíná chochol.
Hrudní končetiny: silných kostí a dobře osvalené,při pohledu zepředu až k nadprsí rovné.Tlapy jsou silné a tvrdé,drápy krátké a silné.
Pánevní končetiny: silné a mohutně osvalené ve stehnech.
Pohyb: vytrvalý,vyvážený a plný síly.Na svoji velikost a stavbu těla je velmi čilý.
Osrstění: silnou tvrdou krycí srstí;nikdy nesmí být dlouhá,ani měkká.
Barva: od světle šedé po černou,sobolí až po červenou.Jediná jednotná povolená barva je celá bílá.Bílá je vždy převažující barvou na spodní straně trupu,částech končetin,tlapách a části znaků na obličeji.
Výška a hmotnost: Psi:kohoutková výška 63,5 cm--38,5 kg.
Feny:kohoutková výška 58,4 cm--34 kg.

http://www.celysvet.cz/fotky/aljassky-malamut_1.jpg


Historie: Aljašský malamut má své kořeny u národu Inuitů,kteří původně osidlovali oblast kolem Beringgovy úžiny na Aljašce a byli proslulí chovem velkých saňových psů.Psi na Aljašce byli zapřaháni ve dvojicích za sebou,vůdčí pes běžel sám v čele spřežení.Spřežení byla využívána pro dopravu potravin a jiných nezbytností do vesnic.Zlatá horečka kolem roku 1896 nabídla novou oblast využití domorodných psů.Mnoho zlatokopů začalo spoléhat na sílu,vytrvalost a neuvěřitelnou pracovitost malamutů.V roce 1935 byl zásluhou chovatelky Evy Seeley zaregistrován první aljašský malamut jménem ,,Rowdy of Nome'' u Amerického kennel klubu(AKC).
Prvním aljašským malamutem,zapsaným v tehdejší ČSSR,byla v roce 1979 fena Alekka of Nome dovezená ing.H.Petrusovou z Německa.Tato fena se také stala v roce 1981 matkou prvního vrhu u nás-,,A'' v chov.stanici del Monte CS.
Povaha: Aljašský malamut je laskavý,přátelský pes.Není psem jednoho pána.Je věrným,oddaným spoleníkem,důstojný,pracovitý,ochotně spolupracující.
Využití: Pro svou sílu a pracovitost je dodnes používaný k tahu či nošení břemen.Není určen pro rychlostní soutěže,ale pro svou sílu a vytrvalost bývá úspěšný v soutěžích silového charakteru(weight pullingu apod.).Je oblíbeným společníkem nadšených turistů či vyznavačů dogtrekkingu.Pro své typické hlasové projevy nebývá vhodným společníkem do hustě obydlených aglomerací.

http://www.cokl.cz/cacheImage/sekce-data-136.aljassky_malamut-435-80-c240xc180.JPG

ceny na rasa psa roku 2010

22. prosince 2009 v 14:45


2.kolo rasa psa roku 2010 bude končit před silvestrem..protože budou svátku:D:Djupí:D:D..a abych vás nenapínala jaké budou ceny..tak tady máte co za jaké místo dostanete:-)

1.místo 3X diplom5X avatar,4X jmenoka,3X animka reklamanahoře na mé stránce a v menu
2.místo 2X diplom,4X avatar,4X jmenoka,1X animka reklama dole na mé stránce a v menu
3.místo 2X diplom,4X avatar,4X jmenoka,1X animka reklama dole na mé stránce a v menu
4.místo 2X diplom,3xavatar,3X jemenovka,2X animka
5.místo 2X diplom,3xavatar,3X jemenovka,2X animka
6.místo 2X diplom,2X avatar,jmenovka a animka
7.místo 2X avatar,2X jemnovka a 2X diplom
8.místo 2X avatar,2X diplom a 2X jmenovka
9.mésto avatar,2X diplom a 2X jmenovka
10.místo avatar,2Xdiplom,jmenovka VerinQa s bílý švýcarský ovčák
11.místo avatar,diplom,jmenovka Titánia-Janča s Akita Inu
12.místo avatar,diplom a jmenovka Star-Doll Heaven s Jezevčík
13.místo avatar a diplom ClAiRe*InQa s americký buldoček
14.místo diplom *Nali* s clumber španěl

Agility ve světě

11. prosince 2009 v 18:10 | __°°*Knírač*°°__ |  Agilitty

AGILITY VE SVĚTĚ UŽ NENÍ JEN O TOM,KDO NEJRYCHLEJI OBĚHNE OVÁLEK


Po ukončení mistrovství se v agilitním světě,zejména na internetu,o něm rozproudila diskuze.Někteří její účastníci si stěžovali na způsob nominace(deset umístění v bězích agility nebo open,podle počtu závodníků),na kterou prý ti,kteří neměli možnost jezdit od závodu na závod,nemohli dosáhnout,jiní na prý neběhatelné parkúry v kategorii large.Zajímal nás názor někoho povolaného,tak jsme o něj požádali Irenu Kochovou:

Nominace: Podle mě byly poměrně snadno splnitelné,dost často se nominace dala získat i s výsledkem s trestnými body,ba dokonce i s více než jednou chybou,což u zkoušek možné není.Víte,pokud někdo nejezdí po celý rok vůbec na závody,nebo jede jen třeba 3X za rok,pak nevím,proč chce startovat na mistrovství republiky.Je to přeci výběrový nominační závod,tak s tím,že se nějaké závody kvůli tomu absolvovat během roku musí,se přeci dá počítat.Totéž je například v jezdeckém sportu.Jinak se určitá kvalita startovního pole zajistit nedá.

Parkúry: Naši agiliťáci často neví,co se ve světě běhá!Většinou soutěží doma,za hranice se nepodívají a u nás se ani neúčastní seminářů se světově uznávanými trenéry.Pak ovšem netuší,že agility se už zkrátka ubírá jiným směrem,než oni se domnívají.Tratě na MR byly ,,těžké'',ale od toho je to vrcholový závod sezony.Jen letošní jumping družstev byl opravdu možná příliš náročný,tratě družstev MR by měly být podle mého názoru o něco menším sítem,než byly,aby ,,hra'' byla zábavná.

Co u nás potřebujeme zlepšit: Letošní MR mě donutilo znova popřemýšlet o tom,že nové moderní agility obsahuje mnohem více technických dovedností a prvků,psovod musí podat perfektní práci a pes musí být na příjmu.Už to není jen o tom,kdo nejrychleji oběhne oválek.Dostávají zde šanci pomalejší,ale přitom precozní psovodi a psi.Nejspíš i jiná než dosud favorizovaná plemena.Každopádně ze zdravotního hlediska bude dobře,když budou lidi pracovat na přípravě svých psů tak,aby je nelámali v zatáčkách v plných rychlostech,tak jak je to často k vidění.Naši lidi znají jen jednodušší agility,nemají nástroje,jak svého psa takovouto tratí vodit.Budou muset začít od začátku,naučit stranové povely,stahovačky a dělat se svými psy skokovou gymnastiku,budou muset o svém vedení mnohem více přemýšlet,než na vzdušných,prostorných tratích.Máme zkrátka před sebou všichni spoustu nové zábavy.

848Virtuální stáj Ufonek
*
www.psiadusa.sk
Svoboda zvířat
Pets Planet
pomipo.blog.cz
http://nd01.jxs.cz/629/041/edf2fcfaf9_50364717_o2.jpg

úvodní strana