Facebook- KLIKNI ZDE !


,,Kdo miluje svého psa, musí milovat i jeho blechy." - Africké přísloví
,,Pes má krásu bez ješitnosti, sílu bez krutosti a lidské ctnosti bez lidských necností.
,,Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje více než sebe."
,,Život je pes, a proto žít je psina!"

Září 2010

//*****chat*****//

26. září 2010 v 17:09

Byl spuštěn chat:

Na levé straně stránky-pod rubrikami a nad kalendářem-nadpis chat-kliknete-zadáte přezdívku a pohlaví a jste tam :)


Brown Černá růže


Mastif-standard FCI č.264

26. září 2010 v 14:01 II. - pinčové, knírači, plemena molossoidní a švýc.salaš. psi

Mastif-Mastiff-standard FCI č.264


Země původu: Velká Británie
Klasifikace FCI: ||.skupina-pinčové a knírači,molossové,švýcarští salašničtí psi a jiná plemena,||.sekce-molossové,dogovití psi bez pracovní zkoušky.
Celkový vzhled: masivní,silný,harmonický a kompaktně stavěný pes se zřetelně se rýsujícími svaly.Velikost je vysoce žádoucí,je-li ovšem spojena s kvalitou.Substance a výška jsou důležité,především ale mají být obě vlastnosti v rovnováze.
Hlava: působí ze všech stran kvadraticky,široká,tlama krátká(k délce hlavy 1:3),pysky lehce visí,skus nůžkový,klešťový nebo mírný předkus,tmavé,malé oči,uši malé,tenké,svěšené,daleko od sebe nasazené.
Krk: lehce klenutý,přiměřeně dlouhý,velmi svalnatý.Obvod zhruba o 2,5 až 5 cm méně než obvod hlavy,měřený před ušima.
Trup: masivní,široký,hluboký,dlouhý,mohutně stavěný,hřbet a bedra široká a svalnatá,plochá a velmi široká u fen,lehce klenutá u psů.
Hrudník: široký,hluboký,žebra klenutá a dobře zaoblená.Obvod hrudníku zhruba o 1/3 větší než kohoutková výška.
Ocas: vysoko nasazený,dosahující až k hleznu,v klidu volně visí,při vzrušení tvoří oblouk.Nesmí být nesen nad linií hřbetu.
Hrudní končetiny: rovné,silné a široce postavené,plece a nadloktí lehce šikmé,těžké a svalnaté.
Pánevní končetiny: široké,svalnaté,s dobře zaúhleným lýtkem.Hlezna dobře úhlená,široce postavená a ve stoji i v pohybu rovná.
Pohyb: plný síly,bez námahy,prostorný.
Srst: krátká,přiléhající,není příliš jemná na plecích,na krku a na hřbetě.
Barva: meruňkově žlutohnědá,stříbrohnědá,jelení červeň nebo tmavě hnědě žíhaná,tlama,uši a nos černé a oči lemované černě.
Výšku a hmotnost standard neuvádí.


Historie: Do Velké Británie se předkové mastifa dostali prostřednictvím Keltů,Féničanů a Anglosasů.Tito psi přes svoji velikost byli velmi dobře ovladatelní a pro tuto svou vlastnost byli nazýváni ,,Mansuetus'' což znamená-mírný,krotký-a údajně z tohoto slova vznikl název mastif.Tito psi zůstali válečnými psy až do 17.století.Koncem 16.století se jejich využití rozšířilo i na lov mědvědů a vlků,ale nikdy se nestali skutečnými loveckýmy psy.Mastifové byli používáni také k zápasům s býky,medvědy i lvy,a to až do roku 1953,kdy byly zápasy zakázány anglickým parlamentem.Po tomto zákazu popularita mastifa ve Velké Británii poklesla,ale postupně se přeorientoval na strážce šlechtických sídel a zůstal tak zachován.Čistokrevný chov se datuje přibližně od roku 1415.V roce 1872 byl v Anglii založen,,Mastiff-Club''.Český klub chovatelů tohoto plemene vznikl v roce 1991.
Povaha: Kombinace vznešenosti a odvahy.Pes klidný,láskyplný ke svým majitelům,velký,mohutný a silný,přítulný,věrný,nezlomný a chápavý ochránce.Špatné zacházení či nevhodné životní podmínky mohou mít za následek jejich nízkou sebedůvěru,která se může projevit enormní plachostí.
Využití: Rodinný pes,který již svým mohutným zjevem odradí případné nezvané návštěvy.

štěně:


Středoasijský pastevecký pes-standart FCI č.335

25. září 2010 v 17:26

Středoasijský pastevecký pes-Sredneasiatskaia Ovtcharka-standart FCI č.335


Země původu: Rusko
Klasifikace FCI: ||.skupina-pinčové a knírači,molossové a švýcarští salašničtí psi,2.2.skupina-molossové-horští psi
Celkový vzhled: robustní pes se silnou kostrou a mohutným osvalením,často sklony k lymftičnosti.
Index formátu: psi 100-105;feny 102-108
Hlava: mohutná,v lebeční partii široká.Čenich poněkud kratší,nůžkový skus.Oko kulaté,tmavé.Ucho malé,překlopené,nízko nasazené,trojúhelníkového tvaru.
Krk: krátký,svalnatý,nízko nesený,s linií hřbetu svírá úhel 30 až 40°.
Trup: široký,svalnatý,téměř vodorovný,kohoutku o 1-2 cm výš než záď
Hrudník: široký,svalnatý,dobře klenutá žebra.Dosahuje k loktům či níže.
Ocas: vysoko nasazený,srpovitý,visící;dosahuje až k hleznu.Kupíruje se krátce.
Hrudní končetiny: pohled zepředu:rovné a rovnoběžné.Jejich délka k lokti(měřené od země k loktům) mírně přesahuje polovinu kohoutkové výšky.Úhel mezi lopatkou a kostní paží tvoří zhruba 100°.Předloktí dlouhé,rovné,silné.Nadprstí krátké,široké,silné,kolmo postavené.
Pánevní končetiny: rovnoběžné,poněkud otevřené na úrovni kolen(lýtka) a patních kloubů.Krátké holeně.Silná,kolmo postavená nadprstí.
Tlapy: silné,oválné,kompaktní
Pohyb: nejtypičtější těžký krátký klus a cval.Při klusu se pohybují končetiny přímo vpřed s jistou tendencí směřovat ke středové linii.
Osrstění: srst drsná,rovná,s dobře vyvinutou podsadou,dlouhosrsté(7-8cm) na hřbetě a po těle,zejména pak na uších,krku,zadní straně hrudních a pánevních končetin a na ocase krátkosrsté(3-5cm) s hladkou srstí.
Barva: bílá,černá,šedá,plavá,rezavá,vlkošedá,žíhaná,strakatá a skvrnitá.
Výška: 60-65 cm
   

Historie: Historie tohoto plemene sahá k ovčáckým psům kočovných národů střední Asie.Archeologické výzkumy(kosti a hliněná figurka psa) v místě nazývaném Altyn-Depe(oblast dnešní jižní Turkménie) z doby 3-4000 let př.n.l. potvrdily výskyt velkých psů velmi se blížících stavbou těla dnešním středoasiatům.Již tehdy se psům kupírovaly ocas a ušní boltce.Přežívali jenom jedinci snášející extrémní klima,s minimem potravy získaným od majitele a se schopností odhadnout své síly v boji s nepřítelem.Vzhledem k izolovanosti kočovných národů od zbytku světa byla zachovávána čistota plemene.Dle dnešního státně územního rozdělení se středoasiat vyskytoval a vyskutuje v oblastni Turkménie,Tádžikistánu,Uzbekistánu,jihu Kazachstánu,severních částí Íránů,Afghánistánu a Pákistánu.
Povaha: Středoasijští ovčáci jsou silní,odvážní,nedůvěřiví vůči cizím,nenároční,snadno přizpůsobivý různým klimatickým podmínkám.
Využití: Ideální pes pro samostatné střežení objektů nebo jako pastevecký pes pro odlehlejší pastviny.Nevhodný do městské zástavby či hustě osídlených oblastní.Vhodný pro vyrovnané,důsledné majitele.


Český teriér-standard FCI č.246

25. září 2010 v 17:07 III. - teriéři

Český teriér-Czech terrier-standard FCI č.246


Země původu: Česká erpublika
Klasifikace FCI: |||.skupina-teriéři,||.sekce-nízkonozí teriéři,bez pracovní zkoušky.
Celkový vzhled: krátkonohý,dlouhosrstý,dobře stavěný a dobře osvalený,obdélníkového formátu.
Hlava: tvoří dlouhý,tupý klín;stop je patrný.Nos černý(u světle kávových teriérů játrový),nůžkový nebo klešťový skus;plnochrupý.
Uši: střední velikosti,klopené tak,aby dobře zakrývaly zvukovod.
Krk: vysoko nasazený,střední délky,poměrně silný,šikmo nesený.Kůže je poněkud volnější,ale netvoří lalok.
Trup: podlouhlý,silný,bedra a záď musí být vždy mírně klenuté.Kyčelní kosti často poněkud výše než kohoutek.
Hrudník: spíše válcovitý než hluboký;žebra dbře klenutá.
Ocas: poměrně silný a nízko nasazený,v klidu svěšený;při vzbuzené pozornosti nesen vodorovně,tvarem připomíná šavli.
Hrudní končetiny: rovné,dobrých kostí a rovnoběžné,tlapy velké,dobře klenuté prsty a silné drápy.
Pánevní končetiny: silné,rovnoběžné,dobře úhlené a svalnaté,tlapy menší než u hrudních končetin.
Pohyb: volný,vytrvalý,vydatný a živý.Cval pomalejší,ale vytrvalý.Hrudní končetiny se pohybují podél těla přímo vpřed.
Osrstění: dlouhé,jemné,ale pevné,jen mírně zvlněné,hedvábně lesklé;ne příliš bohaté,upravuje se stříháním(nůžkami).
Barva: šedomodrá(štěnata se rodí černá),světle kávově hnědá(štěnat se rodí čokoládově hnědá).
Velikost a hmotnost: 25-32 cm,6-10 kg u psů i fen.


Historie: Český teriér je výsledek záměrného křížení psa seahylam teriéra s fenou skotského teriéra.Cílem bylo získat lehkého,krátkonohého,dobře pigmentovaného loveckého teriéra s praktickým menším klopeným uchem,snadnou úpravou srsti a dobře ovladatelného.Se šlechtěním plemene a upevňováním jeho charakteristik začal v r.1949 pan František Horák z Klánovic u Prahy.Plemeno pochází pouze ze tří prarodičů-jedné feny skotského teriéra a vou psů sealyhamů,otce a syna.V roce 1984 a 1985 byla k regeneraci využita i fena sealhyma.V roce 1959 byli tito psi poprvé vystavování a FCI je uznalo v roce 1963.Dnes je český teriér chován v Austrílii,Belgii,Brazílii,Dánsku,Finsku,Francii,Holandsku,Itálii,Kanadě,Lucembursku,Madarsku,Německu,Norsku,Polsku,Rakousku,Slovenskku,Slovinsku,Švédsku,Švýcarsku,USA a Velké Británii.
Povaha: Není typicky teriérská.Je vyrovnaný,neagresivní,příjemný a veselý společník,dobře ovladatelný,poněkud rezervovaný k cizím osobám i velmi klidný a přívětivý.Většinou vychází dobře s jinými psy i ostatními domácími mazlíčky.Nevadí mu být o samotě,ale rozhodně nepohrdne celodenní péčí,bývá nadšeným cestovatelem.
Využití: Původně vyšlechtěn k lovu lišek a jezevců,dnes je spíše psem rodinným,vášnivým aportérem,který se nadšeně zúčastní různých her a aktivit,stejně jako polehávání na gauči.


Štěně-chování a výcvik-7.díl

19. září 2010 v 12:07 Štěně
Click for a larger view

Naučit se zůstat o samotě


Ačkoli je přirozené,že budete chtít navázat co nejsilnější pouto s Vaším štěnětem,je zároveň důležité,aby štěně dospělo a naučilo se stát na vlastních nohách.Tak jak štěňata dospívají,přirozeně nahrazují pouto k matce a sourozencům širší vazbou na svoji domácí smečku a vaše štěně bude chtít dělat to samé.Ztráta vazby může být zpočátku těžká,ale je třeba si uvědomit,žej e to životně důležitá součást rozvoje vašeho štěněte.

Pro omezení vazby štěněte na Vaši osobu,není nezbytné zastavit všechny láskyplné a něžné interakce.Samozřejmě budete chtít pokračovat v nádherném vztahu s Vaším psem.Avšak pro přípravu štěněte na roli domácího miláčka je nezbytné zvládnout i nevyhnutelná období samoty.Štěně se musí naučit,že sociální kontakt není možný vždy na požádání.
http://new.psi-kocky.cz/files/images/stene_1_0_0.jpg

Krátká období sociální a fyzické izolace by měla být zahrnuta do výcvikového programu Vašeho štěněte.

Začněte s tímto výcvikem hned,jak dostanete štěně.Pokud vypadá že usne,dejte ho do pelíšku a ponechejte ho o samotě v pokoji se zavřenými dveřmi.Nevšímejte su kňourání nebo povyku,dříve nebo později stejně usne.Až usne,otevřete dveře,aby za Vámi po probuzení mohlo přijít.

Opakujte cvičení a postupně prodlužujte dobu,po kterou je štěně ponecháno samotné.Nereagujte na povyk,který tropí.Pokud zareagujete a vstoupíte do pokoje,bude předpokládat,že jste odměnili jeho chování a příště až bude samo,ztropí stejný povyk.

Štěňata,která neuspějí ve výuce těchto důležitých lekcí zůstanou závislá na svých majitelích ve všech ohledech sociálních potřeb,jsou predisponována k poruchám chování ve chvílích,kdy zůstanou o samotě.Může se rozvinout tzv. separační úzkost.Destrukce,rámus nebo vyprázdnění se doma jsou obvyklými příznaky a lepší než je léčit je předejít jim důslednou prevencí.
http://www.wallpaper.cz/primo/ir2/stene--400x300.jpg

Výcvik poslušnosti

Naučit štěně poslušnosti je nezbytnou součástí zodpovědného vlastnictví zvířete.Výcvik však může být ohromná legrace a měli bychom na něj pohlížet,jako na příležitost k prospěšné komunikaci se svým domácím miláčkem,než jako na nádeničinu,kterou budeme muset přetrpět!

S výcvikem je třeba začít co nejdříve od doby,kdy se štěně ocitne doma.

http://www.cz-pes.cz/inzerce/t2577851284492060.jpg

Štěně-chování a výcvik-6 díl

3. září 2010 v 16:14 Štěně
Click for a larger view


Lekce k výuce


Nejdůležitější věcí,kterou je třeba si uvědomit při výcviku štěněte,je založit vzájemný vztah na důvěře a důslednosti.Použití násilí a fyzické síly nepovede k dosažení cílů,výcvik musí být založen na odměnění a povzbuzení.Pro každého člena rodiny je důležité používat stejný přístup k výcviku štěněte.Rodina by se měla sejít a domluvit se na povelech,které budou používány a domácích pravidlech,která je třeba zavést.Štěňata potřebují jasně vymezené hranice a nedůslednost je pravděpodobně nejčastější příčinou potíží ve vztahu majitele a psa.Pokud nenabídnete spolehlivé vedení,Váš pes bude úzkostlivý a zmatený.Mnoho problémů v chování zvířete,včetně agresivity,vychází právě z těchto negativních a konfliktních emocí.
http://www.marbobonitas.cz/images/ebbylogo.jpg

Důsledné vedení

Psi se potřebují v rodinném prostředí cítit bezpečně a jasné a důsledné vedení je způsobem,jak toho dosáhnout.V uplynulých letech  bylo velké úsilí vloženo do výzkumu role dominance ve vztahu k agresi.Je však třeba si uvědomit,že psi jsou velmi šťastní,pokud mohou zaujmout nižší pozici v rodinné hierarchii a nemají žádné ambice vést domácnost!Vskutku většina psů se cítí spokojeně na nižší příčce žebříčku sociální hirearchie a užívají si,že nemají žádnou odpovědnost.

Výcvik musí být zábavou a měl by být zahrnut do každodenní interakce s vaším štěnětem.

Avšak členové rodiny na nižších příčkách hierarchie  potřebují spolehlivé vedení,aby se cítili bezpečně.Je důležité vyslat spolehlivé a důsledné signály k Vašemu psovi,že jste odpovědnou osobou.

Součástí důsledného výcviku však není násilnická taktika.Efektivní vedení není založeno na konfrontaci a násilí.,,Ukázat Vašemu štěněti,kdo je doma pánem'' konfrontačním a fyzickým způsobem,poškodí důvěru štěněte,které se na Vás bude následně dívat s podezřením.

Namísto toho dokazujte své vedení důslednou aplikací rozumných a praktických pravidel.Každý člen domácnosti musí používat stejné metody výcviku.Například,pokud štěně ví,že horní patro domu je mimo hranice jeho území nebo že pohovka je pouze pro lidi,bude perfektně spokojené se svým pelíškem a pokud mu nikdy nebude nabídnuto lidské jídlo,nebude mít žádný důvod sedět u stolu.
http://www.celysvet.cz/stanice/obrazek/chovatelska-stanice-knirac-velky-stanios-4.jpg

Domácí výcvik
Většina majitelů je smířená s úklidem navíc v době,kdy se doma objeví štěně,ale pokud je domácí výcvik neúspěšný nebo trvá příliš dlouho,dostávají se za hranice své tolerance.
Cílem je dosáhnout spolehlivého domácího výcviku co nejdříve.Následování jednoduchých pravidel maximalizuje Vaše šance na úspěch a dělá celý proces výcviku daleko méně stresující pro Vás i Vaše štěně.

Ve správném čase na správném místě

Vaše štěně potřebuje vytvořit asociaci mezi pobytem venku a vykonáváním toalety.Proto je pro něj důležité být na správném místě,kde cítí potřebu se vyprázdnit.Jsou určené časy,kdy je pravděpodobnější,že Vaše štěně bude potřebovat jít na toaletu.Pokud v tomto období bude venku,máte větší šanci na úspěch s domácím výcvikem.
Štěně by mělo jít ven:

*Po každém jídle
*Po napití
*Po probuzení
*Po hře

Omezení počtu omylů Vašeho štěněte je Vaše zodpovědnost.Každý omyl štěněte a loužička v domě vytváří nepatřičnou asociaci a zpomaluje proces výcviku.

Mnoho majitelů zjistí,že naučit štěně jít na stolici v zahradě je daleko jednodušší než naučit ho venku močit.Stolice je podstatně méně častá a dostat štěně na správné místo ve správný čas je tak jednodušší.

Způsobem,jak předejít těmto potížím,může být nastavení budíku na každé dvě hodiny v průběhu dne a noci a brát štěně ven pravidelně.Může se to zdát být docela rastickým opatřením,ale může to být zároveň jedna z nejrychlejších a nejjednodušších cest domácího výcviku.

Mnoho majitelů zjistí,že několik nocí narušeného spánku je odpovídající daní za štěně,které se naučí doma chovat během pár dní.

Bernský salašnický pes - štěňata s PP

Odměna místo trestu

Pochvala nebo pamlsek se používá jako odměna za dobré chování,ale rozhodujícím faktorem je dobré načasování.Pokud jste se svým štěnětem venku,můžete použít odměnu,tak aby bylo zřejmé,že se vztahuje k vyvenčení.Štěně je povzbuzeno a pozná,že venčení v zahradě je dobrá věc!Je však důležité odměnit ho ještě v zahradě a neodkládat odměnu až po návratu domů.Jít na toaletu je nezbytné a přirozené chování a jakákoli forma trestu v průbhu domácího výcviku povede ke zmatení.

Vyprázdnění je vždy neodmyslitelně spojeno s pocitem uspokojení a je tey nepravděpodobné vytvoření mezi trestem a vlastním uspokojením.

Namísto toho se štěně naučí,že je pro vás nepříjemné a rozčilující vidět moč a stolici a že bude lepší jít na toaletu tam,kde je nepravděpodobné,že uvidíte výsledky jeho snažení.To povede k tomu,že štěně bude odmítat se vyprázdnit před Vámi a proces výcviku se stane složitějším.Ve skutečnosti mnoho majitelů stráví hodiny v zahradě čekáním na vyprázdnění jejich štěněte,které si zatím odběhlo do domu vyvenčit se na koberec v salónku.Štěně se naučilo,že venčit se v soukromí je bezpečnější!

http://www.wallpaper.cz/primo/ir2/stene--400x300.jpg

Proč se tváří ,,provinile''?

Mnoho majitelů prohlašuje,že pokud najdou nepořádek na koberci a okřiknou štěně nebo ho vezmou se podívat na to,co udělalo,štěně se přikrčí a vypadá provinile.

Ve skutečnosti je provinilý výraz demonstrací ústupku a pochopení,že nejste daleko od potrestání.Vaše štěně není schopno spojit předešlý akt vyprázdnění s trestem,který následuje.

Jeho chování je jednoduše nastaveno tak,aby ztlumilo Váš hněv.Nevytvoří si žádnou asociaci s aktem vyprázdnění,který nastal ve chvíli předtím.

Tedy vyhrožování stočenými novinami,strčení nosu do jeho exkrementů nebo vynadání za neposlušnost není přiměřenou reakcí a měli bychom se tomu za každou cenu vyhnout.

Jak zvládnout ,,nehodu''?

Pokud doma najdete loužičku nebo stolici,instinkt vám velí okamžitě to uklidit.Je prospěšně se však přesvědčit,že štěně není v dohledu,zejména pokud se cítíte zlostně nebo flustrovaně.Vaše štěně je velmi vnímavé na řeč Vašeho těla a bude citlivé k Vašim emocím.Je tedy lepší uklidit mimo dohled štěněte a předejít tak nedorozumnění.

Pokud přistihneš štěně při činu,je třeba aplikovat stejné nenásilné principy.Poplašný signál(např.zvuk) Vám může pomoci přerušit jeho koncentraci a zastavit tak vyprazdnování.Poplach musí být neočekávaný a je rozhodující,aby nesměroval k Vaší osobě.Tak je možné se vyhnout trestu v jakékoli podobě.Jakmile bylo štěně vyrušeno,je třeba ho vzít ven,aby dostalo příležitost se vyvenčit na správném místě.Potom může být odměněno..

http://drakonit.websnadno.cz/Drak/stene.jpg


Další díl: Naučit se zůstat o samotě

Za případné chyby se omlouvám

Minulé díly můžete najít v rubrice štěně

848Virtuální stáj Ufonek
*
www.psiadusa.sk
Svoboda zvířat
Pets Planet
pomipo.blog.cz
http://nd01.jxs.cz/629/041/edf2fcfaf9_50364717_o2.jpg

úvodní strana