Facebook- KLIKNI ZDE !


,,Kdo miluje svého psa, musí milovat i jeho blechy." - Africké přísloví
,,Pes má krásu bez ješitnosti, sílu bez krutosti a lidské ctnosti bez lidských necností.
,,Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje více než sebe."
,,Život je pes, a proto žít je psina!"

Červen 2011

Štěně-chování a výcvik-8.díl

15. června 2011 v 16:55 Štěně

Výcvik poslušnosti


Naučit štěně poslušnosti je nezbytnou součástí zodpovědného vlastnictví zvířete. Výcvik však může být ohromná legrace a měli bychom na něj pohlížet jako na příležitost k prospěšné komunikaci se svým domácím miláčkem, než jako na nádeničinu, kterou budeme muset přetrpět!

S výcvikem je třeba začít co nejdříve od doby, kdy se štěně ocitne doma.

Metodika výcviku hby měla být založena na odměně a pozitivní interakci se psy. Vyhněte se výcviku založenému na konfrontaci a trestání!!!

Brát štěně na cvičiště může být velmi prospěšné, ale nevhodné výcvikové metody jsou zodpovědné za mnoho problémů s chováním, které pozorujeme u dospělých psů. Výběr výcvikového klubu je rozhodujícím momentem a měli bychom postupovat velmi uvážlivě. Měli byste cvičiště navštívit sami bez štěněte, pozorovat skupinu při práci a stanovit si metody, které budete používat k výcviku.
Výcvik musí být legrace pro vás i vaše štěně. Je velmi důležité si uvědomit, že mladí psi se snadno unaví a začnou být nemotivovaní ve chvíli, kdy trénink trvá příliš dlouho!Udržujte domácí výcvikové lekce krátké, ale opakované.

Pro tříměsíční štěně je několik 5 minutových lekcí během dne více než dost. Neposlušnost je často výsledkem nedorozumění. Pokud se výcvik nevyvíjí dobře, je vždy lepší hledat možné důvody a poopravit techniku tréninku, než obvinit štěně, že úkoly neplní správně.

Psi nemluví žádným konkrétním jazykem, ale naučí se spojovat určitě zvuky s určitým výkonem a správně na ně reagovat.
* Jako povel používejte velmi jednoduchá slova a ujistěte se, že celá rodina se na něm shoduje. Jedno slovo může mít jenom jeden význam.

* Vyhýbejte se používání komplikovaných vět při udílení instrukcí.

* Vyhněte se zmatení použitím kombinace dvou slov v jednom povelu.

* Použijte slovo jako označení určitého konkrétního chování raději než jako povel. To znamená, že byste měli slovo opakovat ve chvíli, kdy štěně samo dělá věc, kterou se má naučit. Například, řekněte ,,sedni", ve chvíli, kdy má štěně zadek pevně na zemi. Po několika opakováních si štěně spojí zvuk ,,sedni" se svým chováním a slovo bude možné použít jako povel.

* Odolejte pokušení opakovat slovo ve chvíli, kdy štěně neposlouchá nebo nereaguje. Výsledkem by mohlo být buď zmatení souvislosti mezi slovem a typem chování nebo se štěně prostě nauší váš hlas ignorovat. Například, povel sedni ve chvíli, kdy štěně stojí na všech čtyřech povede ke zmatení co vlastně slovo opravdu znamená.


848Virtuální stáj Ufonek
*
www.psiadusa.sk
Svoboda zvířat
Pets Planet
pomipo.blog.cz
http://nd01.jxs.cz/629/041/edf2fcfaf9_50364717_o2.jpg

úvodní strana