Facebook- KLIKNI ZDE !


,,Kdo miluje svého psa, musí milovat i jeho blechy." - Africké přísloví
,,Pes má krásu bez ješitnosti, sílu bez krutosti a lidské ctnosti bez lidských necností.
,,Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje více než sebe."
,,Život je pes, a proto žít je psina!"

Červenec 2011

Beauceron- standard FCI č. 44

22. července 2011 v 13:11

Beauceron- Berger de Beauce- standard FCI č. 44


ZEMĚ PŮVODU: Francie
KLASIFIKACE FCI: I. skupina - ovčáčtí a pastevečtí psi, I. sekce - ovčáci- se zkouškou z výkonu.
CELKOVÝ VZHLED: je velký, robustní, mohutný, dobře osvalený, pevně a dobře stavěný bez znaků lymfatičnosti (hrubosti).
HLAVA: výška a šířka hlavy lehce menší než polovina její celkové délky. Mozkovna a čenichová partie jsou stejně dlouhé, stop mírně vyjádřen, skus nůžkový, oko oválné a tmavé ( u zbarvení harlekýn povoleno skvrnité). Ucho vysoko nasazené, polovztyčené či klopené, nepřiléhá k líci.
KRK: osvalený, dobré délky, harmonicky přecházející v plece.
HRUDNÍK: hluboký až k loktům, dostatečně dlouhý, obvod hrudníku je větší než kohoutkový výška o více než 1/5.
OCAS: nekupírovaný, nesený nízko ( v pohybu do úrovně hřbetu), dosahuje alespoň k hleznu, tvoří mírný háček ve tvaru ,,J".
HRUDNÍ KONČETINY: rovné při pohledu ze strany i z profilu.
PÁNEVNÍ KONČETINY: rovné při pohledu z profilu i zezadu. Paspárky tvoří dobře oddělené prsty s drápky, uložené poměrně blízko k tlapce.
POHYB: pružný a volný, prostorný klus s dobrým překrokem. Končetiny se pohybují v linii.
OSRSTĚNÍ: hladké na hlavě, silné, husté, pevné a přiléhající k tělu, 3 až 4 cm dlouhé. Na stehnech a spodní straně ocasu jsou nevýrazné, ale nezbytné praporce. Podsada je krátká, jemná, hustá, přiléhavá a neprosvítá přes krycí srst.
BARVA: a) černá s pálením. Černá barva je velmi sytá, pálení je barvy veverky; b) harlekýn ( modře skvrnitý s pálenými znaky): šedá, černá s pálením, podíl černé a šedé je stejný, skvrny jsou dobře rozmístěné, někdy převládá černá. Mala bílá skvrna na hrudníku se toleruje.
VÝŠKA: 61-70 cm.

Věra Hábová

HISTORIE: První zmínka o plemeni sahá do roku 1587 a historie se prolíná s dalším francouzským plemenem - briardem. Na začátku 19. století byla plemena rozdělena a beauceronovi byla přosouzena spíše role psa pasteveckého než ovčáckého a jeho hlavním úkolem byla ochrana stád před vlky. Poprvé byli zástupci francouzských ovčáků předvedeni na světové výstavě v Paříži v roce 1863, ale k striktnímu oddělení beaucerona od briarda došlo až v roce 1888. První standard vznikl 1896 a 1927 byl založen ,, Club de Amis du Beauceron". Do ČR byl první jedinec importován v roce 1985, a to přímo ze země původu. První vrh se narodil v roce 1991 v chovatelské stanici ,, Robito".
POVAHA: Jemná, nebojácná a sebevědomá se sklony k samostatnému myšlení. Učenlivá, oddaná a inteligentní.
Využití: Rodinný, hlídací pes, vhodný pro sportovní výcvik. Vyžaduje citlivý přístup, vyniká stabilní pracovitostí v různých klimatických podmínkách. Výborný čich jej předurčuje k pachovým pracím či záchranářskému výcviku. Vyžaduje vyrovnaného psovoda.


Bearded kolie-standard FCI č. 271

12. července 2011 v 14:51

Bearded kolie- bearded collie- standard FCI č. 271


ZEMĚ PŮVODU: Velká Británie
KLASIFIKACE FCI: I. skupina - psi ovčáčtí a honáčtí ( kromě psů švýcarských salašnických), I. sekce- ovčáci, bez pracovní zkoušky.
CELKOVÝ VZHLED: štíhlý, šlachovitý aktivní pes; Přes robustní stavbu postaven dostatečně vysoko, nepůsobicí těžkým dojmem. Charakteristickým znakem je čilý a zvídavý výraz.
HLAVA: lebka široká, plochá a kvadratická, tlama silná, přiměřený stop. Oči: barva sladěna s barvou srsti. Široko posazené a velké, s čilým a zvídavým výrazem. Uši středně velké a visící. Úplný nůžkový skus (klešťový povolen, ale nežádoucí).
KRK: přiměřeně dlouhý, svalnatý a lehce klenutý
TRUP: délka hřbetu plyne z délky hrudního koše, ne z délky beder. Hřbet rovný, bedra silná, poměr délka: výška = 5:4
HRUDNÍK: hluboký, se spoustou místa pro srdce a plíce, žebra dobře klenutá, ale ne sudovitá.
OCAS: musí dosahovat nejméně k hleznu. V klidu nízko, při rychlejším pohybu i rovně nesený, nikdy ne nad hřbetem. Bohatě osrstěný.
HRUDNÍ KONČETINY: rovné a svislé, se silnými kostmi, celé pokryté chundelatou srstí, nadprstí lehce pružné, bez známek slabosti.
PÁNEVNÍ KONČETINY: dobře osvalené se silnými lýtky, dobře úhlenými koleny a hluboko postavenými hlezny.
POHYB: plynulý, stejnoměrný, pružný a prostorný i při minimální vynaložené námaze.
OSRSTĚNÍ: hladké, tvrdé, silné a huňaté, nesmí však stírat přirozené linie těla. Na lících, dolních pyscích a na bradě se tvoří typický vous.
BARVA: břidličně šedá, červenavá jelení, černá, modrá, všechny odstíny šedé, hnědé a pískové, s bílými odznaky nebo bez nich. Barvy sliznic odpovídají barvě osrstění.
VELIKOST: 51-56 cm


Anglický setr-standard FCI č.2

11. července 2011 v 14:23

Anglický setr- English setter- standard FCI č. 2


ZEMĚ PŮVODU: Velká Británie
KLASIFIKACE FCI: VII. skupina - stavěcí psi (ohaři), II. II. sekce - britští a irští stavěcí psi, setři - s pracovní zkouškou
CELKOVÝ VZHLED: středně velký pes, čistých linií, elegantního vzhledu i pohybu.
HLAVA: dlouhá, přiměřeně suchých linií, mozkovna klenutá mezi ušima, stop výrazný, nos černý či játrový, čelisti silné, skus nůžkový, chrup kompletní, oko oříškové až tmavě játrové, ucho středně dlouhé, nízko nasazené, splývá poděl lící, konec je semišově hladký.
KRK: dost dlouhý, svalnatý a suchý, lehce klenutý, směrem k ramenům je silnější a svalnatý.
TRUP: středně dlouhý, hřbet krátký a vodorovný, bedra klenutá, silná a svalnatá.
HRUDNÍK: hluboký ve sternální části, prostorný, široký mezi lopatkami, žebra dobře vyklenutá.
OCAS: středně dlouhý, srst na něm tvoří vlajku - do poloviny délky se srst prodlužuje, směrem ke konci se zkracuje.
HRUDNÍ KONČETINY: dobře postavené, rovné, svalnaté.
PÁNEVNÍ KONČETINY: svalnaté, včetně stehna, od stehna k hlezennímu kloubu dlouhé.
POHYB: lehký, harmonický, svědčící o rychlosti a vytrvalosti, hlava je přirozeně nesena vysoko.
SRST: dlouhá, hedvábná od zadní části hlavy, jemně zvlněná, na zadní straně stehen a zadní části předních nohou tvoří praporce.
BARVA: bílá s černou, oranžovou, citronovou, játrově hnědou nebo trikolorní ( bílá s černou či hnědou se znaky pálení). Je preferováno jemné stříkání či drobné skvrny po celém těle.
VÝŠKA: 61-68 cmŠtěně- chování a výcvik- 9.díl

3. července 2011 v 17:08

Použití clickeru (cvakačky)


V uplynulých letech se koncept výcviku s clickerem stal velmi populárním. Možná si ho budete chtít vyzkoušet s vaším psem. Je to ohromná legrace, můžete použít tuto techniku k výuce mnoha rozdílných návyků od základních povelů (sedni, lehni) až po komplexnější chování jako je aport nebo otevírání a zavírání dveří.

Výcvik je důležitou součástí zodpovědného vlastnictví psa.

Myšlenkou clickeru je navození spojení mezi zvukem, který vydává a vydáním odměny, tak, že zvuk se nakonec stane odměnou. To podporuje výcvik a pomáhá snižovat pokušení použít techniky trestu.

Než může být clicker použit, musí být neodmyslitelně spojen s odměnou. Prvním stupněm výcviku je nastolení asociace mezi zvukem a jinou odměnou jako je např. krmení. V této fázi se ozve zvuk a štěněti je vydána malá odměna. Tato akce se stále a stále opakuje, dokud štěně neočekává pamlsek ve chvíli, kdy uslyší zvuk clickeru.
http://library.thinkquest.org/C0115102/clicker-beg.jpg

click => pamlsek


Ve chvíli, kdy byls tato asociace navozena, můžete použít zvuk clickeru, vždy když vaše štěně udělá něco správně. Pokračováním vytváříte jeho sebejistotu ve výběru nových návyků. Pamatujte, že ,,click" musí označit přesný moment reakce. Například okamžik, kdy se dotkne zadkem země, ve chvíli, kdy chcete, aby si sedlo.

Požadovaný návyk (např. ,,sedni") => click => pamlsek

Clicker není kouzelný, ale nabízí specifický zvuk, který je vždy stejný a zrovna tak nezávislý na intervenci majitele. Jinými slovy je to akce zvířete, která vyvolává zvuk clickeru a vaše štěně se tak učí dělat správná rozhodnutí a vybírá vhodné chování, aniž by bylo závislé na vaší radě. Samozřejmě chcete cvičit štěně, aby reagovalo na vás a vaše povely. Nejlepším přístupem je kombinace použití clickeru s výukou slovních povelů a shodné reakce na ně.

Návyk (sedni si) se shoduje s povelem slovy a rukou (,,sedni si") => click => pamlsek

Pokud je nakonec úspěšně označeno vhodné chování vokálním signálem, je možné použít slovo jako povel, následně cvaknout clickerem a pamlskem jako odměnou za ochotu.

Signál slovy a rukou (sedni) => navyknutá reakce( sedne si) => click => pamlsek


Na trhu je mnoho dobrých učebnic, které detailně popisují použití clickeru a je určitě důležité přečíst si tyto materiály, než použijete clicker v domácím výcviku.

Clicker se dá použít jako součást základního výcviku, ale hraje také svoji roli v terapii problémů s chováním, pokud nastanou. Může být velmi užitečný ke změně emocionálních odpovědí, zvláště u jedinců, kteří reagují na určité situace úzkostlivě nebo bázlivě. Část této publikace věnované obvyklým problémům s chováním popisuje jeho použití detailněji.

=> clickery(cvakačky) v různých podobách

File:ClickersFxwb.jpg


Hlasování o nové záhlaví(desing)

3. července 2011 v 13:51 | K.Škubalová
Jelikož, už mi tohle fialové pozadí přijde okoukané, rozhodla jsem se, že vytvořím pár námětů a vy si vyberete to, které se vám nejvíce líbí.
* Všechnu grafiku jsem dělala v Zoner Photo Studio 9 a nedavno jsem se rozhodla, že si stáhnu GIMP 2.6, část těchto záhlaví je tvořena v Zoneru a druhá v GIMPU ;). Doufám, že se Vám minimálně jedno bude líbit ;)

PS: Anketu naleznete pod článkem ;) =o)

1. Retrívři na černo-zlatém pozadí
2. Retrívři na černém pozadí
http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/268404_244460935579488_186103741415208_1035684_5150449_n.jpg
3. Kombinace plemen na modro-zlatém pozadí
http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/264974_243500229008892_186103741415208_1031074_8332815_n.jpg
4. Výmarský ohař na fialovém pozadí
http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/261839_243501172342131_186103741415208_1031076_7206836_n.jpg

848Virtuální stáj Ufonek
*
www.psiadusa.sk
Svoboda zvířat
Pets Planet
pomipo.blog.cz
http://nd01.jxs.cz/629/041/edf2fcfaf9_50364717_o2.jpg

úvodní strana