Facebook- KLIKNI ZDE !


,,Kdo miluje svého psa, musí milovat i jeho blechy." - Africké přísloví
,,Pes má krásu bez ješitnosti, sílu bez krutosti a lidské ctnosti bez lidských necností.
,,Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje více než sebe."
,,Život je pes, a proto žít je psina!"

Září 2011

Štěně- chování a výcvik- 9.díl

27. září 2011 v 16:46

Jednoduché povely

Naučit štěně sednout nebo lehnout je velmi jednoduché, ale vyžaduje to trpělivost. Mějte po ruce hodně pamlsků. Na začátku budete odměnu používat jako vnadidlo, abyste pomohli vašemu štěněti osvojit si pozici, kterou chcete. Konečným cílem je, aby pes poslech vás, i když nemáte pamlsek!

Při výuce povelu ,,sedni" stůjte nebo klečte před Vaším stojícím psem. Ukažte mu pamlsek ve Vaší ruce a postupně s ním pohybujte od nosu nahora a dozadu nad oči, tak aby byl trochu mimo dosah.

Většina psů se naučí rychle sednout, tak aby lépe dosáhli na pamlsek. Ve chvíli, kdy toho docílíte, okamžitě odměňte štěně pamlskem a pochvalou. Pamatujte si, že pamlsek musíte dát pouze když se dotkne země zadkem.

http://www.orlickytalisman.com/img/vycvik/sedni.jpg

Povel ,lehni" je velmi podobný jako sedni způsobem, jakým je štěněti představen. Může pomoci nejprve nalákat pamlskem štěně do pozice sedni a následně je jednodušší pokračovat s vábením pomocí odměny a přejít do pozice lehni. Začněte pamlskem u jeho nosu, potom pomalu, ale rozhodně pohybujte s odměnou směrem dolů na podlahu a zároveň kousek před jeho tlapy, tak aby si musel lehnout, aby na pamlsek dosáhl. Pamatujte si, že kliknout je třeba okamžitě, když pes zaujme polohu lehni.

Povely rukou jsou velmi prospěšné pro získání kontroly na dálku a mohou být jednoduše zavedeny zajištěním pohybu rukou s dlaní nahoru při lákání štěněte do sedu a s dlaní dolů, pokud chcete dosáhnout lehu. Nezapomeňte přiidat slovní povel ,,sedni" nebo ,,lehni" a dát pamlsek.

V této fázi je důležité oddělit povel rukou od přitomnosti pamlsku. Toho lze dosáhnout tak, že pamlsek v signální ruce není štěněti předán, ale odměna je podána druhou rukou. Štěně se tak rychle naučí neočekávat odměnu z povelové ruky.

V další fázi procesu výuky je třeba schovat pamlsek v povelové ruce, tak aby nebyl vidět a použít ruku pouze k povelu (byť stejným způsobem jako předtím). Pokud pohyb Vaší ruky zůstane stejný, pes by měl odpovědět stejně a dát Vám tak šanci předat pamlsek a nadšeně ho chválit.

http://www.cz-pes.cz/gallery/obr_1150806069-dscn4802.jpg

848Virtuální stáj Ufonek
*
www.psiadusa.sk
Svoboda zvířat
Pets Planet
pomipo.blog.cz
http://nd01.jxs.cz/629/041/edf2fcfaf9_50364717_o2.jpg

úvodní strana