Facebook- KLIKNI ZDE !


,,Kdo miluje svého psa, musí milovat i jeho blechy." - Africké přísloví
,,Pes má krásu bez ješitnosti, sílu bez krutosti a lidské ctnosti bez lidských necností.
,,Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje více než sebe."
,,Život je pes, a proto žít je psina!"

Listopad 2011

Briard- standard FCI č. 113

23. listopadu 2011 v 16:22 I. - plemena ovčácká, pastevecká a honácká
ZEMĚ PŮVODU: Francie
KLASIFIKACE FCI: I. skupina- psi ovčáčtí a honáčtí, I.sekce - ovčáci- s pracovní zkouškou
CELKOVÝ VZHLED: robustní pes, mrštný, svalnatý a s dobrými proporcemi, s živým a čilým pohybem, s vyrovnanou povahou, není ani agresivní, ani bázlivý.
HLAVA: silná, dlouhá, s vyjádřeným stopem a lehce klenutým čelem; nos silný, vždy černý; skus perfektně se uzavírající; oko tmavé ( u šedě zbarvených možno šedé), spíše velké; ucho vysoko nasazené, spíše krátké a nikoliv přiléhající.
KRK: osvalený, dobře do plecí zasazený
TRUP: rovný hřbet, záď málo šikmá, lehce zaoblená
HRUDNÍK: široký ( na šířku ruky mezi lokty), dlouhý a dosahující k loktům
OCAS: ocas dobře osrstěný, na konci tvoří háček, nízko nesený; dosahuje k hlezennímu kloubu nebo jej o nejvýše 5 cm přesahuje.
HRUDNÍ KONČETINY: dobře osvalené, silná kostra, končetiny kolmo postavené.
PÁNEVNÍ KONČETINY: dobře osvalené, silná kostra, hlezno ne příliš nízko nad zemé; s dvojitým paspárkem.
POHYB: standard neuvádí.
OSRSTĚNÍ: kroucené, dlouhé, suché (kozí srst), s lehkou podsadou; hlava podkrytá srstí, tvoří kozí bradku a vousy, obočí lehce zakrývá oči.
BARVA: jakékoliv jednotné zbarvení s vyjímkou bílé, kaštanové a mahagon; tmavé barvy jsou upřednostňovány, plavá vždy v teplém tónu.
VÝŠKA: 56-68 cm


HISTORIE: Původ tohoto plemene je velmi blízký ostatním plemenům ovčáckých psů s dlouhou srstí v obličeji a sahá až 6.000 let př.n.l. do Asie. Lze doložit, že na území Francie se podobní psi vyskytovali již ve 14. století. Postupně byli kříženi s molossy a dalšími plemeny ve snaze získat univerzálního psa pro práci se stádem, hlídáni i lov. S rozmachem chovu ovcí v 17. století stoupla poptávka po psech zaměřených na práci se stádem a v roce 1749 vzniklo první školicí středisko pro ovčácké psy nedaleko Paříže. Na první velké výstavě bylo předvedeno 13 jedinců, a to jak krátkosrstých ( předci dnešních beauceronů), tak dlouhosrstých. Do plemenné knihy byl první briard zapsán v roce 1885 a o dva roky později vznikl první standard a klub chovatelů francouzských ovčáků. Samostatný klub por briardy funguje již od roku 1909. V ČR je plemeno chováno od konce 70. let minulého století.

POVAHA:Pozorná, vytrvalá, pracovitá; briard je učenlivý, temperamentní, ale má sklony k samostatnému uvažování; je veselý, mohou se objevit problémy s dominantním chováním či bázlivostí
VYUŽITÍ: Aktivní rodinný a pracovní pes, vhodný pro takřka všechny druhy výcviku, ale vzhledem k poněkud samostatné povaze bývá neustálený ve výkonech.soutěžní článek kidsland

18. listopadu 2011 v 16:20
Jelikož jsem se zúčastnila soutěže na KIDSLAND je nutno vytvořit článek, ve kterém Vám ho představím ;)

Jak již název napovídá bude to webová stránka pro děti (KIDS) v celém překladu dětská země. Jsou tam různé články ze života děti, ale i zajímavé soutěže o velmi zajímavé ceny. Sice každý má šanci na výhru 1:10 ale třeba se někdy na nás usměje štěstí ;). A právě teď probíá blogová a webová šoutěž škol o opravdu pěkné ceny. Pokud se chcete zaregistrovat...nic vám v tom nebrání ;)

848Virtuální stáj Ufonek
*
www.psiadusa.sk
Svoboda zvířat
Pets Planet
pomipo.blog.cz
http://nd01.jxs.cz/629/041/edf2fcfaf9_50364717_o2.jpg

úvodní strana