Facebook- KLIKNI ZDE !


,,Kdo miluje svého psa, musí milovat i jeho blechy." - Africké přísloví
,,Pes má krásu bez ješitnosti, sílu bez krutosti a lidské ctnosti bez lidských necností.
,,Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje více než sebe."
,,Život je pes, a proto žít je psina!"

Prosinec 2012

Zajímavosti

22. prosince 2012 v 21:45 | Svět psů |  Ostatní

Kdo je vinen?

Nenávist některých spoluobčanů vůči psům může mít někdy dokonce tragické následky. Svědčí o tom i nedávný případ z Olomouce.Osmasedmdesátiletému důchodci se pravděpodobně nelíbilo, že po ulici volně běhá jorkšírský teriér bez náhubku, pročež se po něm ohnal holí a poranil mu lebku. Majitel psa vzápětí na to starého muže napadl, takže ten musel být s vážnými zraněními převezen do nemocnice.O život však podle majitele bojuje i pes. Jeho majitel sám přišel na policii vysvětlit, proč seniora zbil. Psík po úderu do hlavy utrpěl zlomeninu lebky s krvácením do mozku. Policisté zatím sbírají důkazy a svěděctví a poté rozhodnou, zda a z čeho obviní majitele i důchodce. Případ se dále vyšetřuje.
Zdroj: idnes.cz


Haloween a psi


Oslavám Halloweenu ve Spojených státech neunikde nikdo - ani psi. Obchody se předháněly v nabídkách těch nejstrašidelnějších a nejbizardnějších kostýmů a nezapoměly při tom ani na čtyřnohé přátele člověka. I když oni by dost možná byli rádi, kdyby ano.
Canofobie není výmysl


I když pro milovníky psů je to jen těžko pochopitelné, někteří lidé se psů skutečně bojí a u dalších se dokonce jedná o skutečnou duševní poruchu. Psychologové ji nazývají canofobie - chorobný strach ze psů. Jestliže děti projevují strach ze psů, rodiče by to neměli brát na lehkou váu. Pokud se tento strach nepodaří zmírnit v raném dětství, může se dále rozvíjet. Rodičům proto psychologové doporučují takové dítě co nejdříve seznámit s nějakým mimořádně dobromyslným psím exemplářem, např. při návštěvě dobrých známých obeznámených s problémem. A ani když se tento strach vyskytne u dospělých, okolí by se jim rozhodně nemělo vysmívat, spíše si zkusit o tom v klidu promluvit. Pokud nekontrolovatelný strach přetrvává, je namístě vyhledat odbornou pomoc. A jak vůbec tento strach vzniká? řejmě se jedná o probuzený atavismus z dob, kdy lidé sdíleli s vlky a dalšími šelmami společný prostor a bojovali s nimi o kořist i o holé přežití.


Kam s nimi?


Celou zemi vloni v prosinci otřásla aféra, kdy smečka rotvajlerů roztrhala matku vlastní majitelky. Psi byli umístěni do lounského útulku. Za jejich umístění platí radnice útulku 24 tisíc korun měsíčně a vzhledem k tomu, že rotvajleři jsou v kotcích už 10 měsíců, celková částka dosahuje čtvrt milionu korun. Vrácení majitelce veterináři nedoporučují. Radnice majitelce náklady účtuje, žena však na jejich placení nemá. Ovšem finanční zdroje docházejí i radnici. Navíc majitelka se psů vzdát nechce a proti jejich odebrání podala stížnost - bez ohledu na to, že už za to, jak své psy držela a týrala chovem, sama dostala podmínku za týrání zvířat. Pak nastala patová situace. Veterinární správa vrácení psů majitelce nedoporučuje, protože by to u nich mohlo vyvolat znovu agresivní reakce. I soud už totiž konstatoval, že osmadvacetiletá žena rotvajlery týrala. Další osud rotvajleří smečky je nejistý. I kdyby na ni soud uvalil exekuci, není pravděpodobné, že by se psy s takovou pověstí podařilo rozprodat alespoň za cenu, která by pokryla náklady.
VIP dogs

22. prosince 2012 v 21:10 | dogs magazín |  Ostatní

Kief, známý ze seriálu 24hodin, si užívá zasloužený odpočinek na procházce po pláži v Malibu se svým psem. Jeho německý ovčák má v průkazu původu zapsané jméno JayJay von Lundborg-land, říká mu však obyčejně "Otto". Mimochodem Kiefovo celé jméno je Kief William Frederick Dempsey George Rufus Sutherland.


Bývalá žena Bruce Willise na procházce s pejskem v newyorské China Town . Co myslíte, je její čivava pojmenovaná Vida Blue pouze módním doplňkem nebo právoplatným členem rodiny?


Padouch z kultovního seriálu Heros, přejmenovaný fanynkami na "Sexies criminal" říká, že ze všeho nejvíc miluje běhání a procházky se svým psem. "Na většině fotek od paparazzi jsem právě jen se svým psem, skoro to vypadá, že nic jiného nedělám..." Irský vlkodav Noah ho svojí vizáží skvěle doplňuje.


"Když jdu na procházku s Nielem, nikdo se neptá na mne, ale na něj. Všechno se točí kolem něj," říká elfí princezna z trilogie Pán prstenů. Na snímku je zachycena se svým pejskem (Kavalír King Charles španěl) na Fifth Avenue, kde vlastní apartmánový byt.


Dvakrát víc práce, ale taky dvakrát víc zábavy! Jim Carey, mistr šklebů a proměn tváře, má psy rád a tak si pořídil hned dva malé labradory najednou. Nechce však o nich mluvit a jejich jména zásadně nezveřejňuje.


848Virtuální stáj Ufonek
*
www.psiadusa.sk
Svoboda zvířat
Pets Planet
pomipo.blog.cz
http://nd01.jxs.cz/629/041/edf2fcfaf9_50364717_o2.jpg

úvodní strana