Facebook- KLIKNI ZDE !


,,Kdo miluje svého psa, musí milovat i jeho blechy." - Africké přísloví
,,Pes má krásu bez ješitnosti, sílu bez krutosti a lidské ctnosti bez lidských necností.
,,Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje více než sebe."
,,Život je pes, a proto žít je psina!"

Květen 2013

DogFriends FITMIN Cup

12. května 2013 v 12:35 | Jakub Štýbr |  Agilitty

Ústí nad Labem, 2.-3. 3. 2013

DogFriends FITMIN Cup je zimní pohár soutěží, který již tradičně vrcholí dvoudenní akcí v březnu, vždy posuzovanou zahraničním rozhodčím. Pro tento rok pozvání přijala Slovinka Mirja Lapanja, jež v Česku posuzovala v§bec poprvé. Mirja je oblíbenou slovinskou rozhodčí a letos bude mimo jiného posuzovat European Open.

Účast na březnových závodech byla o trošku nižší, než se očekávalo, kvantitu ale tentokrát zastoupila kvalita. Kategorii small, která bývá, co se výkonů týče, většinou nejslabší, vzpružil svou účastí Slovák Pavol Vakonič se svými šeltiemi. A vedl si skvěle. Dokonce kvůli jeho suverénním výkonům hrozilo, že v celkovém hodnocení pohárů předstihne všechny ostatní soupeře.
V mediích dominovala Petra Hamšíková s Larou, která do Ústí jezdí pravidelně a ráda. V kategorii large se o úspěch přetahovalo hned několik týmů v čele s Martinou Jírovou, Anetou, Grygarovou, Radkem Hoštou, Evou Linkovou a dalšími.
Víkend byl složen ze čtyř kvalifikačních běhů, ze kterých bylo možné se kvalifikovat do nedělnío finále. V sobotu si navíc každý mohl splnit jednu zkoušku.
Ve small dominoval Pavol Vakonič. Po dvouch sobotních doublech sice v neděli trochu polevil, ale finále jasně vyhrál s fenkou Cira Caria Tantum Auri.
Ač v mediích neměla při dokončení parkúru Petra Hamšíková konkurenci, tak právě finále jí nebylo souzeno a diskvalifikovala se. Tuto kategorii tak ovládlo plemeno kooikerhondje, když zvítězila Lucka Bidlova a Beatrice z Ploužické stáje před Denisou Sommerovou s A3Ch Aramis z Ploužické stáje.
Finále large po skvělém výkonu nakonec vyhrála Martina Jírová a Bree Czech Imp před Romanem Linkou a Aaronem Čiko Bashmar a třetí Veronikou Hejralovou s Catcherem Alkyra.
Výsledky finále nakonec ještě pěkně promíchaly celkovým pořadím poháru. Vítězství ve small uhájila ve skvělé formě běhající Lenka Sack, ale Pavol Vakonič zaostal pouze 12 bodů! V mediích si oproti loňsku prohodili první dvě místa Petra Hamšíková, která letos uhájila vítězství , s Denisou Sommerovou.
Kategorie large měla letos jasnou favoritku, která svůj triumf stvrdil právě v nedělním finále - Martina Jírová s Bree.
I když prostředí haly na Tatranu v Ústí nad Labem neepatří k nejútulnějším, zdejšší závody si nacházejí své příznivce, zvláště když dorazí rozhodčí jako Mirja, stojí za to přijet. Jeji parkúry byly velice kladně hodnoceny, měly nápad, byly běhavé a dost často velmi záludné. Po závodech se přímo strhla poptávka po nákresech a top už jsem dlouho nezažil.
Na zimní pohár se můžete těšit i příští zimu a v březnu opět pozveme zajímavého zahraničního rozhodčího.

Nálepky a pověry

10. května 2013 v 21:24 | Katka Lerlová |  Ostatní
Teriéři jsou tvrdohlaví, běhat agility s borderkou je snadné, ohaři jsou útěkáři, pudlové jsou gaučáci, šeltie jsou ustrašené. Už jste to taky slyšeli, a přesto znáte teriéry, kteří se pro svoje psovody přetrhnou, borderky, které svým psovodům pravidelně připravují horké chvilky, ohaři, kteří chodí lesem na volno, pudly, kteří na parkúru všem utečou a šeltie, které ani nemrknou ve vřavě lidí a psů při vyhlášení na mistrovství světa? Pes je pes, nálepku (label) hloupého, tvrdohlavého, líného, samostatného nebo ustrašeného psa mu dávají lidé. Nebezpečí nálepek spočívá v tom, že ovlivní naše myšlení, soustředíme se pak na to, co si myslíme, že vidíme, očekáváme určitý výsledek, který nám potvrdí, že pes je opravdu hloupý. A proto si nevšimneme, když pes cvik skutečně vymyslí, když si hezky hraje s hračkou, když dá náběh na slalomu, který mu jinak dělá potíže.


848Virtuální stáj Ufonek
*
www.psiadusa.sk
Svoboda zvířat
Pets Planet
pomipo.blog.cz
http://nd01.jxs.cz/629/041/edf2fcfaf9_50364717_o2.jpg

úvodní strana